Adapter do pasów Smart Kid Belt wzbudza duże zainteresowanie i dyskusję wśród internautów. Rekomendowany jest jako alternatywa dla fotelików samochodowych, które można stosować wśród dzieci w wieku 4-12 lat. Jak działa urządzenie i czy rzeczywiście jest bezpieczne?

Niemal każdy rodzic posiadający dziecko, które nie może jeszcze podróżować w zwykłych pasach bezpieczeństwa mógł usłyszeć w ostatnim czasie o Smart Kid Belt. Producent reklamuje je jako alternatywę dla fotelików i podstawek samochodowych.
Jest to zupełna nowość na rynku, która została opracowana przez osoby o dwudziestoletnim doświadczeniu w branży. Do największych zalet Smart Kid Belt, należy wykorzystywanie przez urządzenie funkcji, które znajdują się w każdym samochodzie - czyli pasów bezpieczeństwa. Pasuje więc do każdego modelu pojazdu. Dzięki adapterowi można umieścić pas naramienny i biodrowy w prawidłowej pozycji. Urządzenie jest odpowiednie dla dzieci o każdym wzroście, a dodatkowo rośnie wraz z nimi, dzięki możliwości regulacji. Dzięki temu jedno urządzenie może służyć przez wiele lat.                     


Adapter Smart Kid Belt można wykorzystać nie tylko w samochodach, ale w każdym pojeździe wyposażonym w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Można go więc zastosować w autobusie, taksówce, samochodach z wypożyczalni lub w innych środkach transportu. Urządzenie jest bardzo łatwe w użytkowaniu, dlatego może być także obsługiwane nawet przez dziecko. W ten sposób twoja pociecha wybierając się autokarem na szkolną wycieczkę lub podróżując innym samochodem może być zawsze właściwie chroniona. Kieszonkowy rozmiar i niewielka waga pozwala schować adapter do plecaka czy torebki i mieć go zawsze przy sobie. Urządzenie zostało przetestowane i zatwierdzone do użytkowania przez niezależne podmioty w Unii Europejskiej i w USA. Posiada certyfikat ECE R44.04, który potwierdza zgodność z prawem i dopuszcza na jego stosowanie. Nie trzeba więc mieć obaw co do tego, że podczas kontroli policyjnej zostaniemy ukarani mandatem.