Fotelik dla 10msc dziecka

Witam. Mam córkę która skończyła 10 miesięcy i waży około. 8kg (jest bardzo drobna). Mamy "jakiś" fotelik i chcemy jej zmienić. Na jaki fotelik możemy się zdecydować ?

Sandra
Odpowiedż eksperta

W przypadku wyboru fotelika dla 10-miesięcznej córki, ważne jest znalezienie fotelika, który zapewni odpowiednie wsparcie i bezpieczeństwo w zależności od jej rozwoju i wagi. Oto kilka sugestii, które warto wziąć pod uwagę:

 

  • Fotelik typu "nosidełko" (gniazdo, nosidło): Ten rodzaj fotelika jest dedykowany dla najmłodszych dzieci. Zapewnia on odpowiednie wsparcie dla główki i pleców dziecka. Przeznaczony jest zazwyczaj dla dzieci o wadze do 13 kg. Upewnij się, że wybierasz fotelik spełniający aktualne standardy bezpieczeństwa.
  • Fotelik z grupy 0+/1: To wielofunkcyjny fotelik, który może być używany zarówno tyłem do kierunku jazdy (do około 13 kg), jak i przodem (po przekroczeniu 13 kg). Możesz rozważyć taki fotelik, który posłuży Ci na dłużej, w miarę jak Twoje dziecko będzie rosło.
  • Fotelik z regulacją oparcia: Niektóre foteliki mają możliwość regulacji położenia oparcia, co jest przydatne, gdy dziecko jest jeszcze małe. Możesz dostosować kąt oparcia, aby zapewnić optymalne wsparcie dla jej ciała.
  • Fotelik z boczną ochroną: Foteliki wyposażone w systemy bocznej ochrony zapewniają dodatkowe zabezpieczenie w razie bocznego uderzenia. Warto wziąć to pod uwagę podczas wyboru fotelika dla Twojej córki.
  • Ważne jest również, aby upewnić się, że wybrany fotelik jest odpowiednio zamocowany w samochodzie i spełnia aktualne normy bezpieczeństwa, które obowiązują w Twoim kraju. Wskazane jest również skonsultowanie się z ekspertami w sklepie specjalizującym się w fotelikach dziecięcych, którzy będą w stanie doradzić Ci odpowiedni model, uwzględniając indywidualne potrzeby Twojej córki.

 

 

Pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Twojego dziecka, więc dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi fotelika i zastosuj się do zaleceń producenta.

Maciej Lis
Ekspert bezpieczeństwa
Pasjonat motoryzacji - miłośnik ekstremalnego off-roadu, pojazdów klasycznych. Na co dzień zajmuje się odbudową pojazdów zabytkowych. Zajmuje się tematem bezpieczeństwa w pojazdach mechanicznych od 12 lat.
Średnia ocena: /5 na podstawie 0 opinii

Fotelik dla 10msc dziecka

Napisz swoją recenzję w komentarzu:

Końcowa ocena:

Polecane foteliki

Maxi-Cosi 2wayPearl (2015) (i-Size)
Maxi-Cosi
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Britax Roemer King II LS
Britax Römer
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Fotelik LEVI PLUS
Lionelo
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Cybex Cloud Z i-Size
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Zapytaj eksperta

Nowości w poradniku

Tanie foteliki kontra drogie, czy warto przepłacać?
Które foteliki wypadają najlepiej w testach zderzeniowych?
Fotelik dla niemowlaka - z bazą czy bez?
Na jakie specyfikacje należy zwracać uwagę podczas zakupu fotelika samochodowego?

Podobne pytania

Adaptery do pasów bezpieczeństwa
Samodzielny montaż ISOFIX
jaki fotelik jest lepszy ? na isofix czy przypinany pasami
fotelik RWF bez isofix lub z(ale z mozliwością mocowania wyłącznie pasami)
Znajdz nas na yotube