Fotelik dla 10msc dziecka

Witam. Mam córkę która skończyła 10 miesięcy i waży około. 8kg (jest bardzo drobna). Mamy "jakiś" fotelik i chcemy jej zmienić. Na jaki fotelik możemy się zdecydować ?

Sandra
Odpowiedż eksperta

W przypadku wyboru fotelika dla 10-miesięcznej córki, ważne jest znalezienie fotelika, który zapewni odpowiednie wsparcie i bezpieczeństwo w zależności od jej rozwoju i wagi. Oto kilka sugestii, które warto wziąć pod uwagę:

 

  • Fotelik typu "nosidełko" (gniazdo, nosidło): Ten rodzaj fotelika jest dedykowany dla najmłodszych dzieci. Zapewnia on odpowiednie wsparcie dla główki i pleców dziecka. Przeznaczony jest zazwyczaj dla dzieci o wadze do 13 kg. Upewnij się, że wybierasz fotelik spełniający aktualne standardy bezpieczeństwa.
  • Fotelik z grupy 0+/1: To wielofunkcyjny fotelik, który może być używany zarówno tyłem do kierunku jazdy (do około 13 kg), jak i przodem (po przekroczeniu 13 kg). Możesz rozważyć taki fotelik, który posłuży Ci na dłużej, w miarę jak Twoje dziecko będzie rosło.
  • Fotelik z regulacją oparcia: Niektóre foteliki mają możliwość regulacji położenia oparcia, co jest przydatne, gdy dziecko jest jeszcze małe. Możesz dostosować kąt oparcia, aby zapewnić optymalne wsparcie dla jej ciała.
  • Fotelik z boczną ochroną: Foteliki wyposażone w systemy bocznej ochrony zapewniają dodatkowe zabezpieczenie w razie bocznego uderzenia. Warto wziąć to pod uwagę podczas wyboru fotelika dla Twojej córki.
  • Ważne jest również, aby upewnić się, że wybrany fotelik jest odpowiednio zamocowany w samochodzie i spełnia aktualne normy bezpieczeństwa, które obowiązują w Twoim kraju. Wskazane jest również skonsultowanie się z ekspertami w sklepie specjalizującym się w fotelikach dziecięcych, którzy będą w stanie doradzić Ci odpowiedni model, uwzględniając indywidualne potrzeby Twojej córki.

 

 

Pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Twojego dziecka, więc dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi fotelika i zastosuj się do zaleceń producenta.

Maciej Lis
Ekspert bezpieczeństwa
Pasjonat motoryzacji - miłośnik ekstremalnego off-roadu, pojazdów klasycznych. Na co dzień zajmuje się odbudową pojazdów zabytkowych. Zajmuje się tematem bezpieczeństwa w pojazdach mechanicznych od 12 lat.
Średnia ocena: /5 na podstawie 0 opinii

Fotelik dla 10msc dziecka

Napisz swoją recenzję w komentarzu:

Końcowa ocena:

Polecane foteliki

Fotelik MamaKids
MamaKids
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Concord Transformer XT (ISOFIX)
Concord
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Fotelik Youniverse
Chicco
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Fotelik BASTIAN ISOFIX
Lionelo
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Zapytaj eksperta

Nowości w poradniku

Tanie foteliki kontra drogie, czy warto przepłacać?
Które foteliki wypadają najlepiej w testach zderzeniowych?
Fotelik dla niemowlaka - z bazą czy bez?
Na jakie specyfikacje należy zwracać uwagę podczas zakupu fotelika samochodowego?

Podobne pytania

Jak prawidłowo używać adaptera do pasów?
Adaptery do pasów bezpieczeństwa
Używany czy nowy fotelik?
Co to jest adapter do pasów dla dzieci?
Znajdz nas na yotube