Adapter do pasów bezpieczeństwa Smart Kid Belt - czy warto kupić?

Ostatnio wszędzie reklamują adapter Smart Kid Belt. Ostatnio widziałem go nawet w markecie budowlanym. Nikt z grona znajomych go nie używa, dlatego zastanawiam się czy warto go kupić i czy faktycznie jest tak bezpieczny jak fotelik. Mój syn ma 11 lat i już wstydzi się jazdy w foteliku.

Ania
Odpowiedż eksperta

Adapter Smart Kid Belt to dość nowy rodzaj urządzeń podtrzymujących do przewożenia dzieci. Jest on pewnego rodzaju rewolucją na rynku zdominowanym przez foteliki i podkładki, dlatego wzbudza wiele zainteresowania, ale również wątpliwości.

Żaden rodzic nie chce podejmować ryzyka i sprawdzać bezpieczeństwa na własnym dziecku, dlatego w tym celu przeprowadzane są specjalne testy. Adapter Smart Kid Belt również został poddany takim testom przeprowadzonym przez organizację PIMOT. Wykorzystane zostały do nich manekiny o trzech różnych wagach - 15 kg, 22 kg i 32 kg, co pozwoliło zachować większą obiektywność i sprawdzić, czy adapter radzi sobie z takim zakresem wagowym. W wszystkich przypadkach testy zakończyły się pomyślnie, a symulacja zderzeniowa wykazała, że adapter jest w stanie prawidłowo utrzymać dziecko - które w tym przypadku zostało zastąpione manekinem - na właściwym miejscu. 

Każdy rodzic powinien sam podjąć decyzje o zakupie takiego adapteru. Niemniej jednak są sytuacje, w których niewątpliwie warto posiadać takie urządzenie. Ze względu na jego niewielką wagę i rozmiary można mieć je cały czas przy sobie, dzięki czemu można wykorzystać je w momencie, gdy zajdzie taka potrzeba. Rodzice dokładają wszelkich starań, wybierając jak najlepszy fotelik do samochodu, a często zdarzają się sytuacje, że wsiadają z dzieckiem do autobusu, taksówki lub samochodu znajomego, w którym nie ma żadnego zabezpieczenia dla dzieci. Mając ze sobą adapter można zapiąć dziecko w bezpieczny sposób. 

Wożenie trójki dzieci na tylnej kanapie to również dla wielu rodziców duży problem, ponieważ jedno z nich musi jeździć przypięte tylko pasami, które nie zawsze dopasowane są prawidłowo do dziecka. Smart Kid Belt rozwiązuje ten problem, dlatego warto rozważyć jego zakup, szczególnie że jest łatwo dostępny i przystępny cenowo.

Jan Nowakowski
Super ekspert
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Opinie (1)
Igor
*.*.*.*.11
Data: 2019-07-15 09:18:46
Nie słyszałem dotąd o tym adapterze. Artykuł mocno mnie zaintrygował i zachęcił do zakupu.

Napisz swoją recenzję w komentarzu:

Końcowa ocena:

Polecane foteliki

Concord Transformer XT (ISOFIX)
Concord
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Smart Kid Belt
BRAXX Sp. Z o.o.
Ocena: 5/5 (15 opinii)
Britax Roemer King II LS
Britax Römer
Ocena: 5/5 (1 opinia)
BeSafe iZi Kid X2 i-Size
BeSafe
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Zapytaj eksperta

Nowości w poradniku

Jak wybrać fotelik rowerowy?
Kiedy czas na zmianę fotelika?
Wyjazd na wakacje z dzieckiem
Foteliki dla dzieci za granicą

Podobne pytania

Jak prawidłowo używać adaptera do pasów?
Adapter do pasów bezpieczeństwa Smart Kid Belt - czy warto kupić?
Czy fotelik ma datę ważności?
Jaka opinia o Smart Kid Belt?