Jaka opinia o Smart Kid Belt?

Ostatnio w telewizji często leci reklama Smart Kid Belt. Szukałam w Internecie opinii o tym urządzeniu, ale są sprzeczne. Czy warto je kupić i czy w ogóle jest ono zgodne z prawem? Moja córka ma już co prawda fotelik, ale przy dwóch samochodach jego ciągłe przepinanie jest uciążliwe. 

Odpowiedż eksperta

Smart Kid Belt, czyli adapter do pasów bezpieczeństwa to urządzenie stosunkowo nowe na rynku, dlatego wzbudza wiele zainteresowania, ale również wątpliwości. Warto zacząć od wyjaśnienia kwestii prawnych o które Pani pyta.

 

Aktualne Prawo o ruchu drogowym wspomina, że dzieci mogą jeździć nie tylko w fotelikach, ale również w innych urządzeniach podtrzymujących. Co można zaliczyć do tych urządzeń? Przede wszystkim osławione podstawki, które niestety z bezpieczeństwem mają niewiele wspólnego, czy właśnie adapter Smart Kid Belt. Zgodnie z przepisami może być więc stosowany, nie będzie za niego mandatu. 


Przejdźmy jednak do ważniejszej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo dziecka. Zgodnie z rekomendacją producenta, adapter może być stosowany najwcześniej od 5 roku życia. Nie napisała Pani w jakim wieku jest córka, a kwestię tę warto mieć na uwadze.


Jeżeli dziecko osiągnęło wymagany wiek, to w Pani sytuacji, zakup adaptera jest bardzo dobrym pomysłem. Częste przepinanie fotelika z jednego pojazdu do drugiego może spowodować błąd w montażu, zwłaszcza gdy korzystamy z tradycyjnego sposobu mocowania fotelika pasami. W przypadku adaptera nie trzeba się tego obawiać, ponieważ montaż jest bardzo prosty i może zostać przeprowadzony w każdym samochodzie.

 
Producent tego urządzenia zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność tego urządzenia, która potwierdzona jest testami zderzeniowymi. Może być zatem stosowane wśród dzieci ważących od 15 do 35 kg. 
Czy warto kupić taki adapter dla dziecka? Zdecydowanie tak, chociażby po to, aby mieć je na wypadek przejazdu taksówką lub autokarem, gdzie nie ma fotelików, mimo że pojazdy te są tak samo narażone na wypadki jak prywatne samochody. Dzięki temu urządzeniu pas biodrowy oraz odcinek barkowy będą lepiej dostosowane do wzrostu dziecka, zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo.

Jan Nowakowski
Super ekspert
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Opinie (0)

Napisz swoją recenzję w komentarzu:

Końcowa ocena:

Polecane foteliki

Britax Roemer King II LS
Britax Römer
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Fotelik Lars Plus
Lionelo
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Nosidło Adventure Pac
Kiddy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Fotelik Kappa
Espiro
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Zapytaj eksperta

Nowości w poradniku

Jak zamontować fotelik z systemem ISOFIX?
Pasy bezpieczeństwa czy system ISOFIX? Co jest bezpieczniejsze?
Najczęstsze błędy popełniane podczas montażu fotelika samochodowego
Co musisz wiedzieć kupując pierwszy fotelik dla dziecka?

Podobne pytania

Używany czy nowy fotelik?
Dziecko nie lubi fotelika - Co zrobić?
Przewożenie dziecka na przednim fotelu
Jaka opinia o Smart Kid Belt?