Jak prawidłowo używać adaptera do pasów?

Niedługo wybieramy się po raz pierwszy z dzieckiem na wakacje do innego kraju. Na miejscu chcemy wypożyczyć samochód, jednak martwię się, że wypożyczalnia nie będzie mieć fotelików dla dzieci, dlatego myślę o zakupie adaptera Smart Kid Belt. Jak powinno się go prawidłowo stosować?

Ola Warszawa
Odpowiedż eksperta

Zakup adaptera Smart Kid Belt to świetny pomysł w sytuacji, gdy chcemy zabezpieczyć podróżujące dziecko na każdą ewentualność. Wsiadając z dzieckiem do taksówki czy wypożyczonego samochodu, nie zawsze mamy pewność, że na miejscu będzie odpowiedni fotelik. Warto mieć więc ze sobą alternatywę w postaci adapteru. Smart Kid Belt jest bardzo prostym urządzeniem, a jego używanie również nie jest skomplikowane. 

Pierwsze co należy zrobić, to posadzić dziecko na kanapie w samochodzie w pozycji wyprostowanej, oparte plecami o oparcie. Następnie należy zapiąć pasy samochodowe, w taki sposób jak robimy to zwykle. Kolejnym krokiem jest wpięcie klamry adapteru w dolną część pasu bezpieczeństwa. Najlepiej zrobić to w miejscu w którym pas wychodzi spod kanapy u dołu. Następnie należy wyregulować długość paska Smart Kid Belt odpowiednio do wzrostu dziecka. Górna klamra powinna być na wysokości około 5 cm powyżej ramienia dziecka. Po ustawieniu długości oraz i upewnieniu się, że górna klamra jest na odpowiedniej wysokości, wystarczy wpiąć ją w górną część pasa. Jeśli zrobimy to prawidłowo, górny pas samochodowy będzie poprowadzony pomiędzy ramieniem i szyją dziecka. Jeżeli jest za wysoko, należy ponownie wyregulować adapter. W razie jakichkolwiek wątpliwości, szczegółowa instrukcja dotycząca tego, jak prawidłowo zapiać adapter, znajduje się na stronie producenta. 

Należy pamiętać, że Smart Kid Belt to urządzenie podtrzymujące przeznaczone dla dzieci z grupy 2 i 3, które ważą od 15 do 36 kg. O użyciu tego, jak również każdego innego urządzenia podtrzymującego powinien decydować wzrost i sylwetka dziecka, dlatego nawet w przypadku starszych dzieci, które nie rosną tak szybko jak rówieśnicy warto je stosować, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Maciej Lis
Ekspert bezpieczeństwa
Pasjonat motoryzacji - miłośnik ekstremalnego off-roadu, pojazdów klasycznych. Na co dzień zajmuje się odbudową pojazdów zabytkowych. Zajmuje się tematem bezpieczeństwa w pojazdach mechanicznych od 12 lat.
Średnia ocena: /5 na podstawie 3 opinii

Jak prawidłowo używać adaptera do pasów?

Tomek
*.*.*.*.71
Data: 2020-02-07 08:25:20
Dokładnie, montaż adaptera jest nadzwyczaj prosty, a jeśli ktoś ma obawy na stronie producenta pokazany jest dosłownie w trzech krokach.
Kaśka
*.*.*.*.93
Data: 2020-01-17 15:06:58
Adapter Smart Kid Belt jest bardzo prosty w montażu. Ja jako kobieta poradziłam sobie bez problemu chociaż miałam na początku małe obawy.
anonim
*.*.*.*.178
Data: 2019-09-02 13:36:21
bardzo wygodne w busach.

Napisz swoją recenzję w komentarzu:

Końcowa ocena:

Polecane foteliki

Fotelik Comfort up
Kinderkraft
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Fotelik MamaKids
MamaKids
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Nosidełko sportowe Easy Fit
Chicco
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Nosidełko NINO
Kinderkraft
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Zapytaj eksperta

Nowości w poradniku

Tanie foteliki kontra drogie, czy warto przepłacać?
Które foteliki wypadają najlepiej w testach zderzeniowych?
Fotelik dla niemowlaka - z bazą czy bez?
Na jakie specyfikacje należy zwracać uwagę podczas zakupu fotelika samochodowego?

Podobne pytania

data ważności fotelika
Jak prawidłowo używać adaptera do pasów?
Przewożenie dziecka na przednim fotelu
fotelik dla 10 miesięcznego dziecka
Znajdz nas na yotube