Jak prawidłowo używać adaptera do pasów?

Niedługo wybieramy się po raz pierwszy z dzieckiem na wakacje do innego kraju. Na miejscu chcemy wypożyczyć samochód, jednak martwię się, że wypożyczalnia nie będzie mieć fotelików dla dzieci, dlatego myślę o zakupie adaptera Smart Kid Belt. Jak powinno się go prawidłowo stosować?

Ola Warszawa
Odpowiedż eksperta

Zakup adaptera Smart Kid Belt to świetny pomysł w sytuacji, gdy chcemy zabezpieczyć podróżujące dziecko na każdą ewentualność. Wsiadając z dzieckiem do taksówki czy wypożyczonego samochodu, nie zawsze mamy pewność, że na miejscu będzie odpowiedni fotelik. Warto mieć więc ze sobą alternatywę w postaci adapteru. Smart Kid Belt jest bardzo prostym urządzeniem, a jego używanie również nie jest skomplikowane. 

Pierwsze co należy zrobić, to posadzić dziecko na kanapie w samochodzie w pozycji wyprostowanej, oparte plecami o oparcie. Następnie należy zapiąć pasy samochodowe, w taki sposób jak robimy to zwykle. Kolejnym krokiem jest wpięcie klamry adapteru w dolną część pasu bezpieczeństwa. Najlepiej zrobić to w miejscu w którym pas wychodzi spod kanapy u dołu. Następnie należy wyregulować długość paska Smart Kid Belt odpowiednio do wzrostu dziecka. Górna klamra powinna być na wysokości około 5 cm powyżej ramienia dziecka. Po ustawieniu długości oraz i upewnieniu się, że górna klamra jest na odpowiedniej wysokości, wystarczy wpiąć ją w górną część pasa. Jeśli zrobimy to prawidłowo, górny pas samochodowy będzie poprowadzony pomiędzy ramieniem i szyją dziecka. Jeżeli jest za wysoko, należy ponownie wyregulować adapter. W razie jakichkolwiek wątpliwości, szczegółowa instrukcja dotycząca tego, jak prawidłowo zapiać adapter, znajduje się na stronie producenta. 

Należy pamiętać, że Smart Kid Belt to urządzenie podtrzymujące przeznaczone dla dzieci z grupy 2 i 3, które ważą od 15 do 36 kg. O użyciu tego, jak również każdego innego urządzenia podtrzymującego powinien decydować wzrost i sylwetka dziecka, dlatego nawet w przypadku starszych dzieci, które nie rosną tak szybko jak rówieśnicy warto je stosować, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Maciej Lis
Ekspert bezpieczeństwa
Pasjonat motoryzacji - miłośnik ekstremalnego off-roadu, pojazdów klasycznych. Na co dzień zajmuje się odbudową pojazdów zabytkowych. Zajmuje się tematem bezpieczeństwa w pojazdach mechanicznych od 12 lat.
Średnia ocena: /5 na podstawie 3 opinii

Jak prawidłowo używać adaptera do pasów?

Tomek
*.*.*.*.71
Data: 2020-02-07 08:25:20
Dokładnie, montaż adaptera jest nadzwyczaj prosty, a jeśli ktoś ma obawy na stronie producenta pokazany jest dosłownie w trzech krokach.
Kaśka
*.*.*.*.93
Data: 2020-01-17 15:06:58
Adapter Smart Kid Belt jest bardzo prosty w montażu. Ja jako kobieta poradziłam sobie bez problemu chociaż miałam na początku małe obawy.
anonim
*.*.*.*.178
Data: 2019-09-02 13:36:21
bardzo wygodne w busach.

Napisz swoją recenzję w komentarzu:

Końcowa ocena:

Polecane foteliki

Fotelik Caretero Sport Classic
Caretero
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Britax Roemer King II LS
Britax Römer
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Fotelik Kappa
Espiro
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Cybex Cloud Z i-Size
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Zapytaj eksperta

Nowości w poradniku

Tanie foteliki kontra drogie, czy warto przepłacać?
Które foteliki wypadają najlepiej w testach zderzeniowych?
Fotelik dla niemowlaka - z bazą czy bez?
Na jakie specyfikacje należy zwracać uwagę podczas zakupu fotelika samochodowego?

Podobne pytania

data ważności fotelika
jaki fotelik jest lepszy ? na isofix czy przypinany pasami
Jaka opinia o Smart Kid Belt?
Co to jest adapter do pasów dla dzieci?
Znajdz nas na yotube