Jak prawidłowo używać adaptera do pasów?

Niedługo wybieramy się po raz pierwszy z dzieckiem na wakacje do innego kraju. Na miejscu chcemy wypożyczyć samochód, jednak martwię się, że wypożyczalnia nie będzie mieć fotelików dla dzieci, dlatego myślę o zakupie adaptera Smart Kid Belt. Jak powinno się go prawidłowo stosować?

Ola Warszawa
Odpowiedż eksperta

Zakup adaptera Smart Kid Belt to świetny pomysł w sytuacji, gdy chcemy zabezpieczyć podróżujące dziecko na każdą ewentualność. Wsiadając z dzieckiem do taksówki czy wypożyczonego samochodu, nie zawsze mamy pewność, że na miejscu będzie odpowiedni fotelik. Warto mieć więc ze sobą alternatywę w postaci adapteru. Smart Kid Belt jest bardzo prostym urządzeniem, a jego używanie również nie jest skomplikowane. 

Pierwsze co należy zrobić, to posadzić dziecko na kanapie w samochodzie w pozycji wyprostowanej, oparte plecami o oparcie. Następnie należy zapiąć pasy samochodowe, w taki sposób jak robimy to zwykle. Kolejnym krokiem jest wpięcie klamry adapteru w dolną część pasu bezpieczeństwa. Najlepiej zrobić to w miejscu w którym pas wychodzi spod kanapy u dołu. Następnie należy wyregulować długość paska Smart Kid Belt odpowiednio do wzrostu dziecka. Górna klamra powinna być na wysokości około 5 cm powyżej ramienia dziecka. Po ustawieniu długości oraz i upewnieniu się, że górna klamra jest na odpowiedniej wysokości, wystarczy wpiąć ją w górną część pasa. Jeśli zrobimy to prawidłowo, górny pas samochodowy będzie poprowadzony pomiędzy ramieniem i szyją dziecka. Jeżeli jest za wysoko, należy ponownie wyregulować adapter. W razie jakichkolwiek wątpliwości, szczegółowa instrukcja dotycząca tego, jak prawidłowo zapiać adapter, znajduje się na stronie producenta. 

Należy pamiętać, że Smart Kid Belt to urządzenie podtrzymujące przeznaczone dla dzieci z grupy 2 i 3, które ważą od 15 do 36 kg. O użyciu tego, jak również każdego innego urządzenia podtrzymującego powinien decydować wzrost i sylwetka dziecka, dlatego nawet w przypadku starszych dzieci, które nie rosną tak szybko jak rówieśnicy warto je stosować, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Maciej Lis
Ekspert bezpieczeństwa
Pasjonat motoryzacji - miłośnik ekstremalnego off-roadu, pojazdów klasycznych. Na co dzień zajmuje się odbudową pojazdów zabytkowych. Zajmuje się tematem bezpieczeństwa w pojazdach mechanicznych od 12 lat.
Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii

Jak prawidłowo używać adaptera do pasów?

anonim
*.*.*.*.178
Data: 2019-09-02 13:36:21
bardzo wygodne w busach.

Napisz swoją recenzję w komentarzu:

Końcowa ocena:

Polecane foteliki

Nosidło IZMI
Minilo
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Fotelik Disney minnie nania
Nania
Ocena: 5/5 (3 opinie)
BeSafe iZi Go Modular i-Size
BeSafe
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Smart Kid Belt
BRAXX Sp. Z o.o.
Ocena: 5/5 (36 opinii)

Zapytaj eksperta

Nowości w poradniku

Jak wybrać używany fotelik samochodowy?
Adapter do pasów dla dzieci
Adapter do pasów dla kobiet w ciąży
Fotelik dla dziecka w samolocie

Podobne pytania

Przewożenie dziecka na przednim fotelu
Używany czy nowy fotelik?
Dziecko nie lubi fotelika - Co zrobić?
Jaka opinia o Smart Kid Belt?