Dzieci uwielbiają wyjazdy z rodzicami zwłaszcza w miejsca, gdzie jest ciekawie, można obcować z naturą, zwierzętami, czy poznać lokalną kulturę. Im starsze jest dziecko tym bardziej potrzebuje ruchu, zabawy, kontaktu z innymi dziećmi, zwierzętami i przyrodą. Dlatego świetnym pomysłem na weekendowy lub dłuższy wakacyjny wyjazd jest udanie się do malowniczej wsi leżącej w województwie podkarpackim- Pstrągowa.
Wieś ta otoczona jest "Wielkim Lasem" bogatym w buki, świerki,dęby, sosny i brzozy, dzięki czemu można oddychać tu świeżym powietrzem, pojeździć na rowerze czy pospacerować. 

Gdzie spędzić czas w Pstrągowej?

Coraz większym zainteresowaniem turystów, a zwłaszcza rodzin z dziećmi cieszą się miejsca, gdzie można aktywnie odpocząć na łonie natury. Jesteśmy zmęczeni ciągłym stresem, obowiązkami i zanieczyszczonym powietrzem miast, nic dziwnego więc, że szukamy miejsca spokojnego, otoczonego zielenią i takiego, gdzie można odetchnąć czystym powietrzem, a nasze dzieci będą mogły się wybiegać, zobaczyć zwierzęta i pobyć z nami podczas pieszych wędrówek czy przejażdżek rowerowych. Pstrągowa jest, więc idealnym miejscem na rodzinny wyjazd z dzieckiem. W tym miejscu my będziemy mogli odpocząć, zrelaksować się, a nasze dziecko dotlenić i spędzić miły czas obcując z przyrodą.

Dobrym pomysłem na wyjazd z dzieckiem do Pstrągowej jest skorzystanie z tzw. ekoturystyki. Warto zatrzymać się w miejscu, które kultywuje tradycje regionu, oferując własnoręcznie przygotowane jedzenie, oraz
atrakcje dające możliwość poznania tego miejsca i dobrej zabawy. Warto polecić Siedlisko Janczar w Pstrągowej, gdzie podczas pobytu w tej wsi, można się zatrzymać i skorzystać z komfortowych warunków noclegowych, a dodatkowo zjeść pyszne regionalne posiłki i cieszyć się atrakcjami, organizowanymi w tym miejscu. Siedlisko Janczar jest miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi, jest tu plac zabaw, umożliwiający doskonalą zabawę dla dzieci w różnym wieku, w lecie czynny jest basen, na gorszą pogodę została przygotowana specjalna sala zabaw, oraz sala z grami stołowymi i piłkarzykami. Atrakcyjna lokalizacja Siedliska Janczar pozwala cieszyć się pięknem Pstrągowej. Dużą atrakcją, z której mogą skorzystać dzieci w Siedlisku Janczar są organizowane tu przejażdżki konne, przejazdy bryczkami, a w zimie saniami. Dla wielu dzieci zobaczenie na żywo konia, możliwość pogłaskania go jest wielką radością, tutaj można dodatkowo skorzystać z niezwykle dobroczynnej na rozwój dziecka nauki jazdy konnej. Pod okiem instruktorów prowadzone są też zajęcia z hipoterapii. Aktywna młodzież może tu pograć w Paintballa, postrzelać na strzelnicy, albo poruszać się podczas bodyzorby oraz innych gier terenowych. 

Jeśli więc chcemy wybrać się w ciekawe miejsce z dzieckiem, tak abyśmy my odpoczęli, a nasze dziecko dobrze się bawiło wybierzmy się do Pstrągowej.