Zastanawiasz się czy warto kupić ochraniacz pod fotelik samochodowy? Dla niektórych rodziców podróżujących z maluchami to niezbędne akcesorium. Dobrze zabezpiecza siedzenia przed zabrudzeniem, co w przypadku złej pogody może być jedynym rozwiązaniem pozwalającym zachować czystość w samochodzie.

Jaką funkcję spełnia ochraniacz pod fotelik?
Przewożenie dziecka w samochodzie bez fotelika dostosowanego do wagi i wzrostu małego pasażera jest w dzisiejszych czasach niemożliwe. Brak odpowiedniego urządzenia podtrzymującego, to narażanie malucha na duże niebezpieczeństwo w razie ewentualnej kolizji lub wypadku. Po zakupie fotelika, często decydujemy się dobrać do niego akcesoria, które zapewnią dzieciom jeszcze większy komfort w trakcie podróży, a także zabezpieczą siedzisko, na którym zamontowany zostanie fotelik, przed zabrudzeniami, zadrapaniami i wgnieceniami. Chcąc się przed nimi ustrzec, warto rozważyć zakup specjalnego ochraniacza pod fotelik. Jest to specjalna mata ochronna, dzięki której łatwiej utrzymamy wnętrze samochodu w czystości i w dobrym stanie. Taka mata poprawi dodatkowo bezpieczeństwo dziecka, ponieważ zazwyczaj wykonana jest z materiałów o właściwościach antypoślizgowych, dzięki czemu fotelik zamontowany na siedzeniu nie będzie się przesuwał.

Jak wygląda ochraniacz pod fotelik?
Ochraniacze pod fotelik produkowane są zazwyczaj z grubej, żakardowej pianki. Materiał ten wyróżnia się często odpornością na promieniowanie UV, jest plamoodporny i nadaje się do prania w pralce. Dodatkową zaletą takich mat jest także zazwyczaj ich uniwersalność. Można je montować bez trudu z różnymi modelami fotelików. Nie stanowią problemu w przypadku fotelików mocowanych przy pomocy funkcji Isofix. Posiadają bowiem otwory, przez które można wczepić podstawę fotelika.

Dlaczego warto kupić ochraniacz pod fotelik?
Montaż fotelika wiąże się z tym, że na tapicerce mogą powstawać wgniecenia i rysy. Umieszczenie ochraniacza będzie więc w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo warto pomyśleć o nim w przypadku fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy. Dzieci, które w ten sposób podróżują opierają nogi o kanapę i mogą ją łatwo pobrudzić błotem, piaskiem czy mokrym śniegiem. Posiadając ochraniacz, można go w łatwy sposób zdemontować i wyczyścić, a kanapa pozostanie nienaruszona. Producenci mat dbają ponadto, aby posiadały one estetyczny wygląd, dzięki czemu takie ochraniacze dobrze prezentują się nawet w eleganckich samochodach.

Podsumowując, ochraniacz pod fotelik należy do akcesoriów, których wybór warto rozważyć. Koszt zakupu zazwyczaj nie jest wysoki. Wszystko zależy jednak od producenta, jakości wykonania oraz materiałów zastosowanych do produkcji.