Odpowiednio dobrany fotelik dla dziecka to niezbędny element wyposażenia samochodu każdego rodzica. Aby w pełni zadbać o bezpieczeństwo swojego potomka, warto dobrze zastanowić się nad wyborem siedziska. Przemyślana decyzja zagwarantuje dobre warunki podróżowania w gronie rodzinnym. 

Bardzo ważne jest, aby dobrać fotelik zarówno do wieku, jak i wagi oraz wzrostu dziecka, dzięki czemu będzie on w pełni dopasowany do jego użytkownika. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ dzięki temu zadbamy nie tylko o bezpieczeństwo naszego małego pasażera, ale również o jego komfort i wygodę. Istnieje kilka kategorii wagowych do wyboru, dzięki czemu nieco łatwiej znaleźć właściwy egzemplarz. Warto również zwrócić uwagę na obecność specjalnej wkładki redukcyjnej w przypadku, gdy fotelik ma być przeznaczony dla niemowlęcia. Zadba ona dodatkowo o główkę dziecka, która w czasie jazdy nie będzie kołysać się na boki. Oprócz tego kryterium, dużą rolę przy zakupie fotelika pełni sposób jego montażu. Zależy on zarówno od modelu samochodu, w jakiego posiadaniu jesteśmy, jak i od indywidualnych preferencji kupującego. Tutaj do wyboru mamy montaż z użyciem standardowych pasów bezpieczeństwa oraz tak zwany system Isofix, który polega na użyciu specjalnych uchwytów oraz zaczepów. Warto również zadbać o odpowiednie miejsce montażu fotelika, które również ma spory wpływ na bezpieczeństwo jego użytkowania. W tym przypadku najlepiej sprawdza się środek tylnej kanapy. Należy również zawsze pamiętać o zapięciu pasów bezpieczeństwa, a także o regularnej wymianie fotelika na większy, w zależności od tempa wzrostu dziecka oraz jego wieku. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, oprócz jego specyfikacji weźmy pod uwagę również certyfikat bezpieczeństwa, który powinien taki produkt zawierać. Jeżeli zaś z jakichś powodów wolimy uniknąć korzystania z fotelika, warto rozważyć zakup urządzenia Smart Kid Belt, który stanowi doskonały jego zamiennik. Aby spełnił swoją rolę, należy przypiąć go do standardowych pasów bezpieczeństwa w taki sposób, aby uległy one odpowiedniemu naprężeniu. To sprawi, że dziecko będzie usadowione w sposób stabilny i bezpieczny, a gwałtowne szarpnięcia samochodu nie zrobią mu krzywdy. Dodatkowym atutem, jakim szczyci się Smart Kid Belt, jest jego zdolność przystosowania się do dowolnego samochodu. Dzięki innowacyjnej konstrukcji oraz łatwości stosowania urządzenia, jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego rodzica dbającego o bezpieczeństwo swojego dziecka. 

Wiedząc, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, pozornie trudne zadanie doboru odpowiedniego fotelika staje się znacznie łatwiejsze. Jeśli zwrócimy uwagę na kilka cech porównywanych produktów, z pewnością uda nam się dokonać właściwego wyboru, który zagwarantuje bezpieczeństwo fotelika oraz komfort jego użytkowania.