Adapter do pasów bezpieczeństwa stworzony przez polskiego producenta podbija europejskie rynki. Odnotowuje świetne wyniki w sprzedaży, także w takich krajach jak Japonia czy Stany Zjednoczone. Mimo tego, to właśnie wśród Polaków zauważa się najwięcej sceptycznych opinii wobec tego urządzenia.

To z jednej strony pozytywna wiadomość, ponieważ oznacza, że coraz bardziej troszczymy się o bezpieczeństwo naszych pociech. Aby sprawdzić skuteczność urządzenia firma produkująca Smart Kid Belt poddała go jednak specjalnym testom. Jakie wyniki osiągnął adapter?

Smart Kid Belt to innowacyjne urządzenie, ponieważ do tej pory rodzice pragnący zabezpieczyć swoje dziecko podczas podróży mogli wybierać jedynie pomiędzy fotelikiem, a podstawką.
Adapter do pasów jest zupełną nowością, a do tego posiada wiele zalet. Jest uniwersalny, ponieważ może być stosowany w każdym pojeździe wyposażonym w pasy bezpieczeństwa. Do tego jest lekki, ekonomiczny i można regulować go do wzrostu dziecka, dzięki czemu urządzenie rośnie wraz z nim. Smart Kid Belt zdaniem producenta to jedno z najbezpieczniejszych urządzeń podtrzymujących, jakie dostępne są na polskim rynku. Na potwierdzenie tego, spółka posiada dowody, które są wynikiem testów dynamicznym, jakie w trakcie ostatnich lat przeprowadzono na całym świecie. Testy zostały wykonane zgodnie z normami ECE 4404 i FMVSS 213.Testy wykonano z udziałem manekinów o wadze 15 kg, 22 kg i 32 kg. Dzięki temu można zaobserwować, jak zachowuje się urządzenie w zależności od obciążenia. Na filmie można zauważyć, że pas barkowy nie zmienia swojej pozycji w momencie, gdy dochodzi do zderzenia. Z kolei pas biodrowy leży w odpowiednim miejscu, zapobiegając zjawisku tzw. nurkowania, czyli sytuacji, gdy dziecko zsuwa się w dół. Testy zostały wykonane przez instytucje badawcze w Europie (PIMOT) i USA (CALSPAN). Szczegółowe wyniki testów można obejrzeć na stronie producenta.